Akcja „Zakrętki”

Od września 2012 Stowarzyszenie Usłyszeć Świat prowadzi akcję zbierania zakrętek. Akcja ta ma pomóc w sfinansowaniu rehabilitacji dzieci niesłyszących oraz dzieci z innymi zaburzeniami rozwojowymi.

Niedosłuch, głuchota są niewidzialne. Dlatego często są bagatelizowane przez osoby, które nigdy nie zetknęły się z osobą z niedosłuchem. W kontakcie z osobą głuchą, z niedosłuchem czujemy jak bardzo jesteśmy ograniczeni poznawczo, emocjonalnie i społecznie swoją niemową, zwłaszcza gdy nie znamy języka migowego. Niestety, tracąc słuch – tracimy kontakt z innymi ludźmi. A to przecież jest sens naszego istnienia: być w kontakcie z ludźmi.

Stowarzyszenie Usłyszeć Świat od ponad 12 lat organizuje wszechstronną rehabilitację dzieciom z wadą słuchu oraz dzieciom z zaburzeniami rozwoju. Rehabilitacja ma charakter indywidualny, m.in.: zajęcia logopedyczne, pedagogiczne, psychologiczne, integracja sensoryczna, jazda konna. Część zajęć ma charakter grupowy, m.in.: logorytmika, choreoterapia, informatyka, ruch rozwijający, obozy integracyjne itd.

Celem wszystkich zajęć jest odnalezienie w każdym dziecku jego możliwości – by mogło w pełni być sobą pomimo swojej niepełnosprawności i ograniczeń.

Każda plastikowa zakrętka jest dla nas cenna, nie wyrzucaj jej więc z innymi odpadami do śmieci. Postaw pojemnik z workiem i zacznij je zbierać. 50 kg zakrętek = 1 godzina rehabilitacji dla dziecka.

Na tej stronie będziemy informować Was, ile udało się nazbierać nakrętek, gdzie powstają nowe miejsca zbiórki nakrętek oraz z kim już współpracujemy .

Mamy głęboką nadzieję że AKCJA ZAKRĘTKI pomoże dzieciom usłyszeć świat i nabierze niedługo właściwego rozpędu.


Pomóż Światu nas usłyszeć! Każdy, nawet najmniejszy gest, wspomagający naszą akcję jest dla nas bezcenny. Prosimy Cię o 'lubienie', 'tweetowanie' i 'plusiki'. Dziękujemy! :)
Dołącz do nas!

Plakat dzień dziecka 2019

CLOSE